Dažniausiai užduodami klausimai

DUK

Nereikia. Sprendžiate Jūs. Visgi, faktas, kad ~80% parduodamo nekilnojamo turto parduoda NT brokeriai. Likusieji 20% arba lieka neparduoti, arba parduodami už mažesnę kainą, nei buvo galima rinkos sąlygomis. Sandoriai dažnai neįvyksta, nes Pardavėjai ir Pirkėjai nesutaria dėl kainos, Pirkėjai negauna finansavimo, Pardavėjai nesugeba susitvarkyti dokumentų arba tvarkosi ilgiau nei Pirkėjas gali laukti. Profesionalus NT brokeris suvaldo visas šias situacijas ir sėkmingai įvykdo sandorį.

Darbus, kurio vaisius matote skelbime, galite pasidaryti ir patys, jei negailėsite laiko ir investicijų, pagrindinė NT brokerio nauda yra informacijos valdymo, pirkėjų srauto kūrimo, apžiūrų vedimo technikų, tinkamiausio laiko sprendimams priimti jautimo, derybų vedimo įgūdžių sintezė. Ir vienas esminių darbų – tai užtikrinti, kad Pardavėjas prarastų kuo mažiau laiko ir sugadintų kuo mažiau nervų parduodamas būstą, o Pirkėjas ketinantis pirkti, nupirktų be kliūčių. Neretas atvejis, kai dėl teisinių žinių, mokestinių žinių ar būsto dokumentacijos trūkumų sandoriai nutrūksta. Dirbant su brokeriu tokių atvejų sumažėja maksimaliai.

Nekilnojamo turto rinkos kaina nustatoma lyginamuoju metodu, tam naudojant keletą duomenų bazių. Pirmiausiai lyginami tokius pačius kriterijus atitinkantys, arčiausiai analizuojamo NT esančių panašių  objektų jau įvykę sandoriai registruoti Registrų Centre per paskutinius 3-12 mėn. Tuomet ieškoma panašių parduotų objektų NT agentūrų vidinėse duomenų bazėse ir lyginami panašūs objektai. Ir paskutinis žingsnis, kuris daugiau apibrėžia galimą skelbimo kainą bei esamos konkurencijos lyginimą su įvykiusių sandorių informacija yra analizuojamo turto teritorijoje esantys parduodami panašūs objektai. Sudėjus šiuos tris dedamuosius, gauname NT rinkos kainą tai dienai.

Internetiniai būsto kainos nustatymo puslapiai yra daugiau klientų gaudyklės NT agentūroms, nei realios informacijos pateikimas. Jos veikia pagal du skirtingus principus: 1) perka Registrų Centro sandorių duomenis ir pagal juos automatiškai lygina Jūsų suvestą informaciją su esama Registrų centre, finale išvesdami kainos vidurkius kvadratiniam metrui; 2) su Jumis susisiekia NT brokeris, kuris atlieka gilesnę NT rinkos kainos analizę pagal aukščiau aprašytą lyginamąjį metodą.

Būsto pardavimo laikas priklauso nuo keletos veiksnių: visų pirma, nuo situacijos rinkoje; antras labiausiai įtakojantis pardavimo laiką veiksnys yra teisingas rinkos kainos nustatymas; trečias, bet ne mažiau svarbus veiksnys – marketinginės priemonės, pritraukiančios kuo didesnį skaičių susidomėjusių per kuo trumpesnį laiką. Visus šiuos veiksnius sudėjus tobulai į visumą, nuo skelbimo įdėjimo iki Preliminarios sutarties pasirašymo gali užtrukti nuo kelių valandų iki 3 mėnesių. Man parduoti gyvenamąjį NT vidutiniškai reikia ~ 3-4 savaičių nuo Bendradarbiavimo sutarties pasirašymo. Jei nepavyko parduoti turto per 3 mėnesius, rekomenduoju pasitarti su specialistu.

Tinkamiausias laikas pirkti ar parduoti yra DABAR. Jeigu rimtai, geriausio laiko sąvoka priklauso nuo to, kokiu tikslu perkate ar parduodate. Jei parduodate, nes reikia keisti būstą į mažesnį ar didesnį, tuomet tikrai, geriausias laikas yra tada, kada tas poreikis atsiranda. Jeigu norite investuoti į NT, tuomet reikia domėtis prognozėmis, sekti esamą situaciją, analizuotis ir spręsti kada yra TAS tinkamas laikas. Arba kreiptis į profesionalus.

Patyrusio NT brokerio, turinčio didesnės kompanijos užnugarį, kuris padeda mūsų klientams garantuoti paslaugos kokybę ir efektyvią NT pardavimo trukmę bei geriausius sandorius, paslaugų kaina rinkoje svyruoja tarp 3 ir 5 procentų nuo faktinės Nekilnojamojo turto pardavimo sumos. Visgi, dažniausiai yra nustatoma ir tam tikra minimali paslaugos suma, kuri dažniausiai svyruoja tarp 1 800 ir 2 000 EUR plius mokesčiai.

Rinkoje taip pat esama ir taip vadinamų „juodųjų brokerių“, kurie kaip girdime dirba ir už 500 EUR. Tačiau jų niekas neprižiūri, jie nėra niekam atsakingi, dažnai tokių brokerių parduodami objektai net nebūna reklamuojami daugiausiai Pirkėjų srauto sulaukiančiuose mokamuose skelbimų portaluose, tad tokių brokeriu objektai dažnai lieka ilgą laiką neparduoti, o Pardavėjai norėdami sutaupyti, dėl to praranda ne tik laiką, bet galiausiai ir pinigus.

Liko neatsakytų klausimų? Užpildykite formą ir aš su Jumis susisieksiu.